O nás

Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice z Pernštejnského podhradí, která byla založena a registrována v roce 2010. Jak napovídá její název, nachází se nedaleko hradu Pernštejna, v malém městečku Nedvědice. Zabýváme se chovem drsnosrstých standardních jezevčíků.

Jezevčík je i přes svůj nevelký vzrůst mimořádně všestranným loveckým psem, který si naši přízeň natrvalo získal nejen svojí náruživostí, vytrvalostí a ochotou k práci, ale také svojí sice svéráznou, ale milou a dobráckou povahou. Jeho využití v myslivecké praxi je mnohostranné a uspokojí nároky mnoha aktivních myslivců nejen prací pod zemí, ale i na povrchu.

Prvním drsnosrstým jezevčíkem, kterého jsme si pořídili je Dáša Horalka a získala si nás natolik, že se stal jezevčík nedílnou součástí našeho života a členem rodiny.

Snažíme se, aby v naší chovatelské stanici vyrůstali zdraví psi co nejlepších loveckých vlastností, ušlechtilého exteriéru, s vyrovnanou a přátelskou povahou. Přáli bychom si,  aby svým novým majitelům odváděli dobrou práci v lese a přinášeli radost do jejich každodenního života.

A nezapomeňte! Pokud se rozhodnete pořídit si štěně, je to především velká zodpovědnost, ale i jediný okamžik, kdy si za peníze pořídíte lásku na celý život… 🙂

Jan a Jana Balášovi

rodina